TOPLU YEMEK ÜRETİCİLERİ & TEDARİKÇİLERİ
TRAKYA BİRLİK

 
   

1966 yılında Babaeski, Edirne ve Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri'nin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Açık adı, Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'dir. Kurulduğu yıllarda sadece 3 kooperatiften oluşan Trakya Birlik'in bünyesindeki kooperatif sayısı bugün 48'dir. Yine kuruluş yıllarında 2103 olan ortak sayısı bugün tam 86.000'e ulaşmıştır.

Türk tarımına hizmette dev bir isim olan Trakya Birlik her yıl ortalama 110.000 tonun üzerinde kimyevi gübre, 500 tona yakın yağlık ayçiçeği tohumluğu, 140 tonu aşkın zirai ilaç gibi ana üretim girdileri ve bunların yanında nakdi kredilerle ortaklarına kusursuz hizmet sunmaktadır.

Trakya Birlik, ülkemizde üretilen yağlık ayçiçeği tohumunun yılda ortalama %40 ila %70'ini ortaklarından satın almaktadır. Trakya Birlik, üretimlerini bugün son teknolojilerin kullanıldığı Tekirdağ Entegre Tesisleri ile Karacabey Yağ Fabrikası'nda gerçekleştirmektedir. Her iki tesiste, Avrupa normlarına uygun atık arıtma üniteleri mevcut olup üretim çevre koruma bilincine uygun olarak yapılmaktadır. Tesisler, yıllık 270.000 ton ayçiçeği işleme, 87.000 ton rafine yağ, 30.000 ton margarin, 252.000 ton fenni yem üretim ve 73.000 ton ham yağ depolama kapasitesine sahiptir. Bu modern tesislerde, el değmeden üretilen ayçiçek yağı, mısır yağı, zeytinyağı ve margarinler, Türkiye'nin dört bir yanındaki sofralara lezzet götürmektedir.

   
   

Trakya Birlik'in Türk mutfağına gururla sunduğu ürünler şunlardır:

Biryağ Rafine Ayçiçek Yağı, Biryağ Mısır Yağı,

Biryağ Sızma Zeytinyağı, Biryağ Bitkisel Margarin,

Birma Bitkisel Margarin, Trakyağ Rafine Ayçiçek Yağı,

Trakyağ Mısır Yağı, Trakyağ Sızma Zeytinyağı,

Trakyağ Bitkisel Margarin, Bima Mutfak Margarini,

Biröz Rafine Ayçiçek Yağı, Biröz Bitkisel Margarin,

Trakma Bitkisel Margarin
İLETİŞİM BİLGİLERİ
1.Murat Mah. Zübeyde Hanım Cad. No : 2 - 22030 EDİRNE
TEL : ( 0284 ) 214 55 22 (pbx) FAX : ( 0284 ) 225 30 60-61
web      : www.trakyabirlik.com.tr
e-posta : trakyabirlik@trakyabirlik.com.tr

KATALOG' DA
Yerinizi Aldınız mı ?Gecikmeyin ...
 
AMACIMIZ; SİZLERİ HEDEF KİTLENİZE DOĞRUDAN ULAŞTIRMAK ...
Pusula Yayıncılık; Catering Sektörünün Daha İyi Tanınması için, Yıllardır Başarıyla Sürdürdüğü Katalog Çalışmalarını Web' de de Sürdürüyor. Yerinizi Ayırın .
Bizi Arayın ...
bilgi@cateringkatalogu.com
PUSULA YAYINCILIK HİZMETLERİ
 
Pusula Yayıncılık © 2007 - Catering / Toplu Yemek Üreticileri & Tedarikçileri Web Kataloğunda Yer Alan Firma ve Adres Bilgilerinin Yayın Hakkı Mahfuzdur .